Mums jau 14 metų! Daugeliui prekių 14% nuolaida, o antrai prekei 41%*
*Pasiūlymas galioja tik šiame kataloge esančioms prekėms iki 2021-04-25 (imtinai).
Kilo klausimų? 8 (5) 2080009

Nobelio premijos vertos nuolaidos patiems sumaniausiems

Nobelio dienos konkursas jau baigėsi. Ačiū visiems dalyvavusiems. Visi laureatai buvo apdovanoti prizais - nuolaidomis Jų trokštamiems batams. Tikimės, jog sulauksime Jūsų aktyvaus dalyvavimo ir tolimesniuose žaidimuose!

Pirmas uždavinys

Parašiutininkas leidžiasi į šį lauką (žalio apskritimo spindulys - 12 m., raudono spindulys - 24 m., mėlynojo spindulys - 36 m.). Tikimybė yra vienoda jam nusileisti į bet kurią lauko vietą. Kokia tikimybė, kad parašiutininkas nusileis į žalią plotą?

Atsakymą įveskite skaičiumi, su 4 skaitmenimis po kablelio, t.y. jei tikimybė būtų 1/6, tai įrašykite 0,1666.

Atsakymas:

Antras uždavinys

Pievos vidury stovėjo 11 m. aukščio ir 11 m. skersmens kolona. Jos pietiniame šone, 1,5 m. aukštyje buvo pritvirtinta metalinė kilpa. Iš pietų pusės prie kolonos priėjo žmogus, kuris turėjo 1111 m. ilgio virvę. Pririšo tą virvę prie kolonos ir ištempė kaip stygą lygiagrečiai pietų krypčiai. Tada laikydamas virvę įtemptą kaip stygą apėjo tą koloną 11 kartų ir sustojo lygiagrečiai pietų krypčiai. Koks įtemptos virvės dalies ilgis?

Atsakymą įveskite skaičiumi, su 3 skaitmenimis po kablelio. Tarkime, nuo pririšimo prie kolonos virvė nesutrumpėjo.

Atsakymas:

Trečias uždavinys

Užrašo DU01TRYS raides pakeiskite skaitmenimis (skirtingos raidės keičiamos skirtingais skaitmenimis) taip, kad gautas aštuonženklis skaičius dalytųsi iš kiekvieno savo naujojo skaitmens. Koks didžiausias įmanoma šią sąlygą tenkinantis skaičius? (tarp raidėse paslėptų skaitmenų gali būti ir 0 ir 1). Šio uždavinio autorius - Eduardas Juška.

Atsakymas: