Kilo klausimų? 8 (5) 2080009

Adidas "Superstar"

2017-01-27

Jau ikona tapę Adidas „Superstar“ sportbačiai vis dar išlieka mados aukštybėse. Tačiau daugelis taip ir nežino, ką tikrai reiškia „Superstar“ ir nuo ko viskas prasidėjo.

Šie sportbačiai pradėti gaminti 1969 metais kaip krepšinio bateliai. Iš pradžių „Superstar“ bateliai buvo išleisti kaip žemesnė „Pro Model“ krepšinio batelių versija be auliuko, bet greitai taip išpopuliarėjo, kad buvo išleidžiamos vis naujos šio modelio versijos.

Tuo metu, kai pasirodė Adidas „Superstar“, niekas nebuvo matęs odinių sportbačių su guminiu priekiu, todėl jie greitai patraukė daugelio profesionalių krepšininkų, o ypač NBA žaidėjo Kareem Abdul Jabbar dėmesį. Šios revoliucinės žaidėjų kojas apsaugančios savybės greitai buvo pritaikytos daugumai NBA žaidėjams gaminamų sportbačių ir padėjo Adidas prekės ženklui išlikti populiariu iki šių dienų. Nors technologijos avalynės pramonės srityje tobulėjo, „Superstar“ modelis buvo taip vertinamas, kad natūraliai perėjo į gatvės madą ir būtent čia paliko neišnykstantį pėdsaką.

Devintojo dešimtmečio pradžioje šie sportbačiai tapo ypač madingi, o hiphopo grupė RUN D.M.C. pasirinko juos išskirtiniu savo stiliaus elementu ir avėjo juos be raištelių su ištrauktais liežuvėliais. Ši jų stiliaus detalė tapo tokia akivaizdi, kad 1986 metais jie net parašė dainą apie tai pavadinimu „My Adidas

Galiausiai „Superstar“ sportbačiai tapo populiaraus jaunimo stiliaus dalimi.