APSIPIRK BE KAMŠČIŲ!
-25% VISKAM su kodu: SHOP
Pirkti dabar
Kilo klausimų? 8 (5) 2080009
2022-07-29

Idėjos turiningai vaikų vasarai

Vasara – tikras džiaugsmas vaikams, o tėvams, deja, neretai – galvos skausmas. Tenka ne tik sukti galvą, kaip susidėlioti savo darbų bei atostogų planus, jog atžalos, ypač – jaunesnio amžiaus, neliktų vieni be priežiūros namuose, bet ir pasirūpinti, kad pastarųjų veikla neapsiribotų betiksliu spoksojimu į telefoną ar planšetę. Jei pritrūko idėjų, paskaitykite: galbūt kažkuri pasirodys priimtina ir Jūsų vaikui.
Crocs klumpės vandenyje

Vasaros stovyklos

Šiurpą keliančių istorijų pasakojimas prie laužo, brazdinimas gitara, maudynės nusileidus saulei, neišskiriama draugystė ar net… pirmoji meilė. O kokie Jūsų prisiminimai iš vasaros stovyklų laikų? Jei tik turite galimybę, pamiršę visus „kaip mano mažylis visą savaitę išbus be manęs“ ar „ką jis ten valgys?“ bei panašius argumentus, leiskite ir net, jei vaikas abejoja, paskatinkite sudalyvauti vasaros stovykloje. Laiku susigriebus užsiregistruoti (tai – populiari pramoga, tad vietų skaičius greitai tirpsta), galėsite rinktis iš skirtingų stovyklų, orientuotų į individualius vaiko pomėgius.

Jei visgi negalite perlipti per save ir nepasiryšite išleisti vaiko kelioms dienoms, pasidomėkite dienos stovyklomis. Dienos metu vaikas turiningai praleis laiką, užsiimdamas tam tikra veikla, pavyzdžiui, kūryba, o vakare grįš namo.

Ruošdami vaiko lagaminą, nepamirškite pagalvoti ir apie patogią avalynę. „Crocs“ vaikams skirti batai – vienas universaliausių sprendimų, garantuojantis maksimalų patogumą bei leidžiantis išvengti kojų nuovargio net ir visą dieną intensyviai vaikštant. Komfortiškos, kvėpuojančios, lengvos, paprastai užmaunamos, nesudėtingai prižiūrimos ir, žinoma, stilingos „Crocs“ klumpės – daugelio vaikų, nepriklausomai nuo jų amžiaus, mėgiamiausia avalynė.  Šie „Crocs“ batai nebijo ir drėgmės, tad su jais galima drąsiai bėgioti po rytinę rasą ar net įbristi į ežerą. Aišku, vietos lagamine turėtų atrasti ir lietaus batai – nepamainomi šokinėjant po balas, vaikščiojant po aukštesnę žolę ar žygiuojant miške.

Aktyvios pramogos

Vasara – puikus metas išbandyti visas dviračio ar paspirtuko galimybes! Taip pat – „prisijaukinti“ riedučius, riedlentes ar kitą, jaunimo tarpe populiarią transporto priemonę.  Dažname mieste įrengti skate parkai, skirti ekstremalaus sporto mėgėjams. Specialiai pritaikytų rampų ras ir profesionalai, ir dar tik bandantys pasisemti naujų įgūdžių.

Aktyvus laisvalaikis – puikus variantas, norintiems atrasti bendrą, visą šeimą suartinantį pomėgį. Taigi, užuot sukus galvą, kaip įdomiai praleisti ilgus vasaros vakarus ar savaitgalius, sėskite ant dviračių ir – pirmyn!

Aišku, svarbu nepamiršti, jog aktyvus laisvalaikis, siekiant išvengti traumų, reikalauja ir tinkamos apsaugos. Šalmas – būtina apsaugos priemonė, dėl kurios dėvėjimo diskusijų kilti neturėtų. Rekomenduojama įsigyti ir specialias rankų bei kojų apsaugas.

Užsiimant mėgėjišku sportu, specialių batų pirkti nebūtina. Puikiai „sueis“ ir „Crocs“ klumpės su užkulnio dirželiu. Tai – lengvas, patogus, pėdos stabilumą užtikrinantis bei, dėl uždaro priekio, pirštus apsaugantis apavas.

 

Kelionės po Lietuvą

Dalis tėvų yra linkę per anksti „nurašyti“ savo vaikus, sakydami, jog kelionėse jiems įdomu tik... McDonald‘ai. Iš tiesų, turizmas Lietuvoje, reaguojant į skirtingus keliaujančiųjų poreikius, yra labai išvystytas, tad kelionės po Lietuvą gali būti įdomios ne tik tėvams, bet ir vaikams. Tereikia žinoti, kur nuvykti!

Muziejai ir dvarai, kuriems anksčiau buvo įprasta klijuoti etiketę „nuobodu“, gali pasiūlyti interaktyvių, įtraukiančių veiklų, dominančių įvairaus amžiaus vaikus ir leidžiančių į Lietuvos istoriją pažvelgti kitu kampu. Pažintiniai takai vilioja galimybe iš arčiau pažvelgti ne tik į kvapą gniaužiančius gamtos kampelius, bet išbandyti įvairias pramogas. Tereikia šiek tiek pasidomėti ir tikrai atrasite, kur galima išbandyti vadinamuosius basakojų takus ar pamatyti, pavyzdžiui, unikalias skulptūrų parodas, eksponuojamas tiesiog po atviru dangumi.

Geltonos Crocs klumpės

Vandens pramogos

Jūra, upė, ežeras, baseinas kieme ar… tiesiog vonia. Vasara ir vanduo bei vaikas yra du neatsiejami dalykai. Per daug nepykite, net, jei ir pamėlus lūpoms, vaikas vis tiek atsisako lipti iš vandens: baimė dėl peršalimo karštą vasaros dieną dažniausiai yra nepagrįsta. Neburbėkite, jei iš pasalų buvote apšaudytas vandens šautuvu ar apmėtytas balionais su vandeniu: prisiminkite vaikystę ir prisidėkite prie šelmiškų pramogų!

Kokybiški lietaus batai vaikams leis mėgautis puikia diena, nepaisant trumpalaikių vasariškų liūčių. Prisipažinkite, juk ir jums vaikystės vasaros yra neatsiejamos nuo braidymo balose!

Uogavimas

Uogų rinkimas – puiki proga praleisti laiką kartu su šeima (ar bent tais jos nariais, kuriems priimtinas šis kruopštus darbas), pabūti gryname ore ir, žinoma, pasimėgauti skaniais vitaminais tiesiai iš gamtos. Jei šiek tiek vyresniems žmonėms, ypač – gyvenusiems kaime ar vasaras leidusiems pas senelius, uogavimas – gerokai pabodusi veikla, tai dabartiniams vaikams – kažkas neįprasto. O juk viskas, kas yra nauja – neabejotinai smagu bei įdomu. Beje, jei gyvenate netoli miško ar šis nesunkiai pasiekiamas viešuoju transportu, uogų rinkimas ir pardavinėjimas gali tapti puikiu vasaros uždarbio variantu.

Žinoma, ruošiantis į mišką, būtina nepamiršti ten gyvenančių, visada alkanų uodų ir erkių, kurioms įsisiurbus, galimos dar skaudesnės pasekmės. Tad derėtų apsiginkluoti repelentais bei apsirengti uždarais, geriausiai – šviesių spalvų, kūną dengiančiais rūbais. Net jei lauke ir karšta, botai – vaikams ir suaugusiems rekomenduojamas apavas miške. Lietaus batai vaikams, dengdami didžiąją kojos dalį, sumažins įkandimų pavojų bei leis drąsiau vaikščioti miško danga, kurioje, kaip žinia, gali slypėti visokių staigmenų: šakos, akmenys, purvas, vabalai ar net žalčiai, angys.

 

Aitvarų leidimas

Aitvarai – pramoga, kuri neabejotinai nuobodžiauti neleis nei jauniausiam šeimos nariui, nei vyresniam vaikui, o, tikėtina, ir bus įdomi patiems tėvams. Sutikite, tai – tikrai ne pats dažniausias laisvalaikio užsiėmimas, tad visapusiškas įsitraukimas garantuotas! Aitvarus  galima leisti tiek ir pievoje, esančioje už miesto, tiek ir parke, tad negali būti jokių pasiteisinimų, jog šiai pramogai reikia tinkamų sąlygų!

Bus dar įdomiau, jei, užuot norimo dizaino aitvarą įsigiję artimiausiame prekybos centre, pasigaminsite jį savo rankomis! Pasiūlykite šią idėją savo vaikui ir beveik galime garantuoti, jog šis neatsisakys! Jei trūksta žinių ir įgūdžių, išsamią instrukciją, kaip sukonstruoti aitvarą, nesunkiai atrasite internete. Maža to, aitvarų dirbtuvės jūsų namuose gali tapti ir tradiciniu užsiėmimu, pavyzdžiui, kiekvienos vasaros pradžioje.

 

Kalbų mokymasis

Vasara ir mokslai – du nesuderinami dalykai? Nebūtinai! Jei matote, jog vaiko aktyvios pramogos ir laisvalaikis lauke nelabai domina (o gal minėtų pramogų jam jau tiesiog per daug?), nepulkite skaityti moralų dėl prie kompiuterio ar telefono per daug praleidžiamo laiko. Pasiūlykite jį išnaudoti prasmingai! Užsienio kalbų mokymasis – viena iš įdomesnių galimybių. Ispanų, norvegų, o gal – korėjiečių kalba? Apstu nemokamų programėlių, atveriančių kelią pažinčiai su įvairiomis užsienio kalbomis, o taip pat – jomis kalbančiais žmonėmis. Aišku, per 3 vasaros mėnesius vaikas neįvaldys naujos kalbos žinių, bet smegenis prieš artėjančius mokslo metus tikrai kaip reikiant „pramankštins“!

Negana to, dauguma populiariausių programėlių, skirtų mokytis užsienio kalbą, yra angliškos, tad tai – taip pat puiki proga patobulinti ir anglų kalbos žinias, apie kurių svarbą  turbūt nereikia priminti.

Jei vasarą praleidote turiningai, ne taip liūdna, jog ši prabėgo akimirksniu. Analogiška taisyklė galioja ne tik suaugusiems, bet ir įvairaus amžiaus vaikams. Niekas geriau nepažįsta individualios vaiko asmenybės, nei tėvai, tad, jei matote, jog vaikui trūksta idėjų, kaip įdomiai praleisti laiką, pabandykite kažką pasiūlyti. Žinoma, tikėtina, jog gali tekti ir patiems prisiminti, kur padėti botai ar kita tinkama avalynė ir kartu leistis į vasaros nuotykius!

Taip pat skaitykite