APSIPIRK BE KAMŠČIŲ!
-25% VISKAM su kodu: SHOP
Pirkti dabar
Kilo klausimų? 8 (5) 2080009
2022-06-28

Kelionė po Vilnių „įšokus“ į patogius batus

Nepaisant ne pačių palankiausių orų, vasaros sezonas įsibėgėja, o dienos, kad ir kaip nesinori apie tai galvoti, netrukus po truputį pradės trumpėti. Bet apie ką mes čia kalbame! Gyventi rudens nuotaikomis dar gerokai per anksti!

Kur kas geresnė mintis – prasmingai išnaudoti savo atostogas, savaitgalius ar tiesiog po darbo laisvus vasaros vakarus, apdovanojančius šviesa ir malonia gaiva. Šįkart toli keliauti nesiūlome – tik sostinėje ir keliolika kilometrų už jos. Žemiau pateikti keli objektai, iš laaabai ilgo, dėmesio vertų lankytinų vietų sąrašo. Gal kažkas patrauks dėmesį ir atsidurs artimiausių Jūsų kelionių po Lietuvą planuose, nesvarbu, į jas ketinate leistis su antrąja puse, smalsuoliais vaikais ar linksmai nusiteikusia draugų kompanija.

Beje, vasara – ne tik idealiausias metams kelionėms, bet ir puiki proga pasinaudoti mūsų interneto parduotuvėje taikomomis patraukliomis nuolaidomis įvairių gamintojų avalynei. Juk patogios basutės, sandalai ar kita, laisvalaikiui skirta avalynė – būtina sąlyga, norint visapusiškai mėgautis pasivaikščiojimu parkuose ar senamiesčio gxatvelėmis. Kas žino, galbūt šią vasarą ne tik įsimylėsite Vilnių iš naujo, bet ir atrasite, kuri avalynė vaikams ar suaugusiems geriausiai atitinka jūsų poreikius komforto bei ir estetikos atžvilgiu.

Vilniaus stoties rajonas

Net jei į kelionę po šalies sostinę su šeima, draugais, o gal – ir vienumoje (juk kartais norisi pabūti tiesiog su savimi) leidžiatės ne tarpmiestiniu transportu, aplankyti Vilniaus stoties rajoną, esantį prie pat sostinės Senamiesčio, tikrai rekomenduojame. Keli išlikę senosios architektūros statiniai, pavyzdžiui, Halės turgus, šioje vietoje iškilęs dar 1906-taisiais ir Art Nouveau stiliaus pastatai suteikia šiam rajonui senovinio žavesio, o šiuolaikinio meno kūriniai – įspūdingo dydžio freskos, puošiančios pastatus – tarsi kontrastas, sugrąžinantis į dabartį.

Vienas iš įdomiausių stoties rajono objektų – „Portalas“. Tai – skulptūra, dėl kurioje sumontuotos elektronikos akimirksniu, tarsi kokiame mokslinės fantastikos filme, iš Vilniaus patenkama į… Liubliną. Šio tarptautinio projekto tikslas – skatinti kaimyninių tautų draugystę bei, žinoma, suteikti vilniečiams bei miesto svečiams unikalią patirtį.

Išalkusių ar tiesiog norinčių ramiai pasėdėti turistų laukia gausybė šiame rajone įsikūrusių kavinių. Viena įdomesnių – prie pat geležinkelio bėgių įsikūrusi kavinė „Peronas“, kurioje, geležinkelio bėgiais riedant traukiniui, aplanko iš tiesų įdomus jausmas. 

Vilniaus stoties rajonas garsėja ir aktyviu savo naktiniu gyvenimu bei renginių, orientuotų į įvairias visuomenės grupes, gausa. Tad, jei pažintį su sostine tęsite ir sutemus (o gal – tai ir buvo jūsų pagrindinis tikslas), vietų, kuriose galima „išsitaškyti“, atrasite ne vieną. Tik ar nepamiršote pasirūpinti patogia ir stilinga avalyne?

Birkenstock“ basutės ir šlepetės, kurių „vizitinė kortelė“ – maksimalų pėdos komfortą užtikrinantis, iš ekologiškų medžiagų pagamintas kamštinis vidpadis – ne tik patogus, bet ir labai taiklus pasirinkimas. Stoties rajone harmoningai dera senosios architektūros statiniai ir šiuolaikinio meno atspindžiai, o „Birkenstock“ – vienas iš ilgiausiai veikiančių prekinių ženklų, ilgametes avalynės gamybos tradicijas derinantis su moderniausiais techniniais ir estetiniais sprendimais.      

Trijų kryžių kalnas

Baltos spalvos gelžbetoninis, net 12 metrų aukščio Trijų kryžių kalnas, pasak legendos, kunigaikščio Algirdo laikais buvo pastatytas atminimui septynių pranciškonų vienuolių, kuriuos pagonys negailestingai nukankino ir nužudė. Šis objektas, laikomas lietuvių tautinės tapatybės simboliu, kartu su apačioje tekančia Vilnele ir žaliuojančiu Bernardinų sodu, puikiai matomas iš tolo, o, į jį užlipus, Vilniaus panorama tarsi ant delno atsivers visu savo grožiu. Minint Lietuvai ypatingas progas, neretai ant kalno galima stebėti įspūdingas šviesų instaliacijas.

Galerija po atviru dangumi „Open gallery“

Jei, planuotai ar visai netyčia, užsuktumėte į Naujamiestyje esančią Švitrigailos gatvę, atsidurtumėte unikalioje, šiuolaikinio meno galerijoje „Open gallery“. Tai – galimybė bet kuriuo paros laiku nemokamai pamatyti daugiau nei 50 originalių, menininkų iš Lietuvos bei užsienio valstybių sukurtų meno kūrinių.  Įspūdingi piešiniai ant kažkada veikusios elektronikos gamyklos „ׅElfa“ sienų, toje pat teritorijoje eksponuojamos skulptūros, šviesos instaliacijos – kūrybiškai įgyvendinta postindustrinio Naujamiesčio atgaivinimo idėja bei noras platesnes mases supažindinti su alternatyviu menu bei jo kūrėjais. Pasidomėkite, galbūt tuo laiku, kai planuojate apsilankyti sostinėje, „Open gallery“ kaip tik pasiūlys galimybę nemokamai sudalyvauti viename iš čia dažnai organizuojamų renginių – nekomerciniame kino seanse ar originaliame performanse.

Teva – tai kokybiškos, patogios basutės moterims, vyrams bei vaikams, sukurtos kelionėms šiltuoju metų laiku. Aišku, šio gamintojo avalynė sėkmingai atlaiko pasivaikščiojimą ir gerokai ekstremalesnėmis sąlygomis, nei miesto gatvės, tačiau kai kurių modelių ryškiaspalvės storapadės basutės moterims (pavyzdžiui, „Teva Flatform Universal“) ar sandalai vyrams (pavyzdžiui, „Teva Hurricane XLT2 Men's“) dėl savo drąsaus, išskirtinio dizaino, ir patys atrodo tarsi „Open gallery“ eksponatai. 

Literatų gatvė

Norint išvaikščioti visas siauras Vilniaus senamiesčio gatveles, kuriose kiekvienas pastatas ar net atskira grindinio plytelė turi savo istoriją, turbūt ir dienos nepakaktų. Net jei laikas, kurį skiriate pažinčiai su sostine, yra ribotas, nepamirškite aplankyti bent Literatų gatvės, pelnytai tituluojamos viena iš sostinės įspūdingiausių.

2008-tais metais grupelei menininkų ir jiems prijaučiančių asmenų kilo idėja surengti parodą, kurios tikslas, tiesiogiai susijęs su pačios gatvelės pavadinimu – menininkų dedikacijos žymiems Lietuvos literatams. Projektas pranoko turimus lūkesčius, tad buvo nuspręsta ne tik palikti ant Literatų gatvės sienos eksponuojamus kūrinius, bet ir skatinti menininkus ją papildyti vis naujais, literatams pagerbti skirtais, darbais.

Siekiant užtikrinti, jog  Literatų gatvė išsaugotų savo unikalumą ir jaukumą, joje eksponuojami darbai turi būti ne didesni nei 33,3x33,3 cm formato, pagaminti iš saugių, lauko sąlygoms pritaikytų medžiagų ir, svarbiausia, būtų skirti Lietuvos kultūrai nusipelniusių literatų įamžinimui.

Europos parkas Vilniuje

Ar žinojote, jog Joneikiškių kaime, nuo sostinės centro nutolusiame maždaug 19 km, yra geografinis Europos centras? Ir šioje vietoje rasite ne kuklią, lankytiną vietą žyminčią lentelę, o milžinišką, 55 ha plotą užimantį, Europos parką – muziejų po atviru dangumi.

Europos parke galėsite pamatyti daugiau nei 100 skulptūrų, kurias, pasitelkę savo fantaziją, iš skirtingų medžiagų (medžio, akmens, betono ir kitų) sukūrė menininkai iš 32 valstybių, o taip pat, jei įdomu, sudalyvauti įvairiuose čia vykstančiuose renginiuose, pavyzdžiui, visiems puikiai žinomame „Poezijos pavasaryje“.

Europos parkas ne šiaip vadinamas muziejumi po atviru dangumi. Čia rasite maždaug 7 km ilgio takus, kuriuos, derindami pažintį su menu, galėsite įveikti pėsčiomis, savais ar vietoje išsinuomoti siūlomais dviračiais.

Vienas idealiausių pasirinkimų pasivaikščiojimams gamtoje – Crocs“ vaikams ir suaugusiems skirta avalynė. Klumpės ir basutės, pagamintos iš patentuotos minkštos „Croslite™“  medžiagos, idealiai prisitaiko prie individualios pėdos formos, pasižymi puikiomis amortizacijos savybėmis bei užtikrina oro pralaidumą. Patogūs, lengvi, drėgmės nepraleidžiantys lietaus batai neleis sugriūti jūsų kelionės planams net ir tada, jei, užuot šypsantis saulei, lynos lietus. Juk, kaip sakoma, nėra blogo oro – tik netinkami batai ir apranga!

Patogūs batai? Yra! Kur keliauti jau žinote? Puiku! Tuomet belieka susirasti pačią geriausią kompaniją ir leistis „medžioti“ nepamirštamų įspūdžių, kurių, patikėkite, mūsų sostinėje tikrai nestinga.

Taip pat skaitykite