Kilo klausimų? 8 (5) 2080009

Rimvydas Širvinskas-Makalius pataria, kaip tinkamai pasiruošti kelionei

2018-03-22

Tam, kad kiekviena kelionė keltų tik malonius prisiminimus, R. Širvinskas–Makalius atskleidžia, kuo būtinai pasirūpina prieš kiekvieną išvyką. Praktiškumas pirmoje vietoje. Kelionių ekspertas prisipažįsta, kad didžiąją dalį laiko praleisdamas svetur neretai susiduria su nemalonia situacija – prarastu bagažu. Todėl vaikinas kelionėse linkęs pasikliauti daiktais, kurie telpa rankoje. Įvardindamas pačius būtiniausius daiktus kelionių ekspertas yra praktiškas: „Be abejonės, tai išmanusis telefonas, gelbstintis bet kurioje situacijoje: ryšys, internetas, žemėlapis, fotoaparatas, pramoga, bendravimas su sekėjais socialiniuose tinkluose ir kt., visa tai turiu pasiimdamas tik vieną prietaisą. Taip pat visuomet su savimi imu kreditinę kortelę, turinčią draudimą. Su aviakompanija ne visuomet pavyksta susitarti, ypač jei vėluoja bagažas ar skrydis, todėl turėdamas draudimą gaunu ir kompensaciją. Ir, žinoma, kaip be paso? Visuomet vežuosi pasą, net jei keliauju ES.“ Patogumas – geriausias draugas.

Taip pat ruošdamasis išvykai R. Širvinskas–Makalius visada pasirūpina savo patogumu. O patogumo garantas keliautojui yra tinkama avalynė. „Kadangi keliauti tenka dažnai ir vaikščioti labai daug, visuomet pasirūpinu patogia avalyne. Teko susidurti su situacija, kai teigiami kelionės įspūdžiai apkarto, nes išvykau su naujais batais ir nepatikrinau, ar jie skirti ilgiems pasivaikščiojimas. Todėl avalynę renkuosi labai atidžiai ir įvertinu daug aspektų: ar batai nenuspaus kojų, ar jie tiks įvairioms progoms, ar bus patvarūs... Keliaudamas turiu daug ką nuveikti, todėl mažiausiai noriu rūpintis naujų batų paieška“, – sako vaikinas.

Makalius keliauja

Pasak kelionių eksperto, kelionėms skirti batai turi būti „daugiafunkciai“: „Man svarbu, kad avalynė būtų patogi, bet kartu stilinga. Visuomet stengiuosi lagamine taupyti vietą, todėl renkuosi batus, kurie tinka įvairiomis progomis: noriu su jais patogiai jaustis lėktuve, laisvai vaikščioti uolėtu ir smėlėtu paplūdimiu, išeiti pasigrožėti miestu ir pan. Pastaruoju metu mano kelionėse karaliauja „Crocs“, nes su jais galiu drąsiai jaustis tiek dykumoje, tiek madingiausioje Niujorko gatvėje. Pamenu, kartą apsiavęs šiuos batus ilgam skrydžiui lėktuve, vėliau avėjau visą likusią kelionę ir netgi grįžęs į Lietuvą pasirinkau žygiui su baidarėmis. Beje, klaida manyti, kad „Crocs“ – tai vien klumpės. Ant mano kojų stilingi ir labai patogūs kedai“, – prisiminimais dalijasi R. Širvinskas–Makalius. Nė kojos svetur be geros nuotaikos užtaiso. Pasak kelionių eksperto, kiekvieno keliauninko lagamine privalo atsirasti vietos ir tinkamam nusiteikimui. Net ir pati gražiausia vieta žemėje gali nepalikti įspūdžio, jei vyksti piktas, susierzinęs ar tiesiog be nuotaikos.

Skaitykite daugiau: https://zmones.lrytas.lt/keliones/2018/03/21/news/rimvydas-sirvinskas-makalius-patare-kaip-tinkamai-pasiruosti-kelionei-5325884/