Kilo klausimų? 8 (5) 2080009

TOMS iniciatyva džiaugiamasi ir Lietuvoje

2015-06-22

TOMS kompanija, kuri už kiekvieną nusipirktą  batų porą padovanoja antrą tiems, kuriems jų labiausiai reikia, jau skinasi kelią ir Lietuvoje. Dažnam pirkėjui kyla klausimas, ar tokia socialinė akcija iš tiesų efektyvi ir ar batai iš tiesų dalijami. Nuo šios žiemos į klausimą galėtų atsakyti Globos įstaigose gyvenantys, dienos centrus lankantys ar kitokią socialinę atskirtį patiriantys vaikai bei jų šeimos nariai Lietuvoje. Gruodį organizacija „Gelbėkit vaikus“, bendradarbiaudama su kitomis pagalbos reikalingais vaikais besirūpinančiomis organizacijomis  pradėjo iš TOMS kompanijos gautų batų skirstymą.

Žiemos pradžioje pradėtų dalybų metu buvo išdalinta daugiau nei 5 tūkst. žieminių batų porų. Vieno iš batus gavusių dienos centrų „Duok ranką“ vadovė Lina Gedmintienė sako, kad amerikiečių įmonės dovana vaikus labai nudžiugino: „Vaikai užtikrino, jog per šias šventes Kalėdų senelio būtinai prašys snieguotos žiemos, kad tik galėtų išbandyti savo naujuosius batus. Jau planuojame, kaip su visais dienos centro vaikais pasnigus čiuožinėsime nuo kalniuko, o visų vienodi „TOMS“ batai bus mūsų komandos skiriamasis bruožas“, – linksmai pasakojo dienos centro direktorė ir pabrėžė, kad vaikams ne tik smagu, bet ir ypač sveika aktyviai leisti laisvalaikį gryname ore.

Bendradarbiavimas su tokiu dideliu, svarbiu ir pasaulyje socialinės atsakomybės prasme garsiu partneriu, pasak organizacijos „Gelbėkit vaikus“ buvusio valdybos pirmininko Tado Vizgirdos, įpareigoja: „Labai vertiname užsimezgusį organizacijos „Gelbėkit vaikus“ ir įmonės „TOMS“ ryšį bei siekiame, kad ši bendradarbiavimo patirtis būtų kuo sėkmingesnė. Tai labai svarbu, žinant, kad šis įmonės projektas – pirmasis Europos Sąjungoje. Džiugu, kad pavyko rasti patikimų batų siuntos išmuitinimo ir logistikos partnerių, dėl kurių pagalbos šis, tarpkontinentinis projektas tapo įmanomas ir Lietuvos vaikai jau visai netrukus galės džiaugtis naujais šiltais amerikietiškais „TOMS“ batais“, – džiaugiasi T. Vizgirda.

Batų siuntą išmuitinti ir paskirstyti visoje Lietuvoje nemokamai padeda įmonė „Sanitex“ ir jos dukterinė įmonė „Baltic Logistic Solutions“, o pagalbos reikalingus vaikus ir šeimas padeda identifikuoti ne tik organizacija „Gelbėkit vaikus“, bet ir „Caritas“, „Lietuvos dukterų“ organizacijos Los Andželo skyrius, „SOS vaikų kaimas“, Lietuvos įvaikinimo tarnyba.

Nuo pat savo susikūrimo garsėjanti socialine atsakomybe, įgyvendindama savo „One for One™“ programą, įmonė „TOMS“ už parduotą vieną batų porą, kitą padovanoja vaikui, kuriam jų labiausiai reikia. Per visą įmonės veiklos laikotarpį jau išdalinta virš 35 milijonų labdarinių batų porų. Tikimasi, kad kitais metais „TOMS“ žieminių batų siunta į Lietuvą bus dvigubai didesnė.