Kilo klausimų? 8 (5) 2080009

Crocs vis dar populiarumo viršūnėse.

2016-10-12

Iki šių dienų žodžiai „batai“ ir „krokodilas“ prabangą dievinantiems stileivoms asocijavosi tik su vienu dalyku – prašmatnia ir stilinga krokodilo odos avalyne. Ir nieko keisto, juk ekologija ir gyvūnų teisių apsauga į madą atėjo palyginus visai neseniai. Tuo tarpu dėl ekologijos jau seniai pamišusiems mados ekspertams tie patys žodžiai kelia visai kitokias asociacijas. Kokias? Pirma į galvą šaunanti mintis yra patogieji Crocs batai.

Populiarumas neslūgsta

 „Dabar šių batų nesibodi dėvėti nei paprasti žmonės, nei pasaulio garsenybės, antai Mario Batali (žymus amerikiečių virtuvės šefas, išleidęs net savo vardo oranžinės spalvos Crocs batų liniją), ar net buvęs JAV prezidentas Džordžas Bušas (jo, jau klasika tapusio, ilgų juodų kojinių, šortų ir Crocs batų derinio nepamirštama jau beveik dešimtmetį)“, – pasakojo pigu.lt mados ir stiliaus ekspertai. Kaip pasakytų tikrieji Crocs batų fanai – tai nėra „paprasta avalynė“

Kaip viskas prasidėjo?

Kompaniją įkūrė trys geri bičiuliai. Kelionės laivu metu, vienas iš draugų, Scot Seamans, bičiuliams parodė savo naują pirkinį – įspiriamas lauko šlepetes iš slydžiui atsparios medžiagos, kurių gamyba tuo metu užsiėmė kanadiečių įmonė „Foam Creations“. Draugai šiuose batuose iš kart įžvelgė aukso gyslą ir jau netrukus įsteigė oficialią įmonę ir ėmėsi batų dizaino tobulinimo darbų – ant batų atsirado dirželis, buvo šiek tiek patobulinta batų forma. Vėliau vienas iš bičiulių netyčia pastebėjo, jog batai primena krokodilo formą ir taip buvo duota pradžia vienam žymiausių avalynės prekės ženklų Crocs.

Patogumas ir funkcionalumas visada buvo dvi didžiausios Crocs prekės ženklo vertybės. Pirmiausia, batai puikiai tinka vaikams, kuriuos užburia ryškios batų spalvos ir juos puošiantys aksesuarai. Antra, pabrėžtas batų atsparumas drėgmei (kas labiausiai pradžiugino vaikų tėvelius) – jei reikia vytis savo mažylį per balas, geriausia tai daryti su Crocs batais – juk taip ir jausitės saugiau ir išvengsite ilgo ir nuobodaus permirkusių batų džiovinimo proceso. Galų gale, imta pabrėžti, jog Crocs batai – tai pasipriešinimas aršiai madas diktuojantiems „mados oligarchams“. Pabrėžta, kad Crocs batų populiarumas kyla iš paprastų, patogumą ir gerą savijautą vertinančių žmonių. Juk batų mados yra vienos kontraversiškiausių – avalynė dėvima dažniau nei rūbai, dėl to labiau už išvaizdą svarbus jų patogumas. Crocs batai – tai naujas vėjo gūsis mados padangėje, pasisakantis ne už estetiką, bet visokeriopą patogumą.

 

Šaltinis: http://www.15min.lt/naujiena/laisvalaikis/ivairenybes/mitais-apipinti-crocs-batai-vis-dar-populiarumo-virsunese-941-688999