Kilo klausimų? 8 (5) 2080009

DĖMESIO!

2014-01-23

 
Kaip nesušalti pėdų?
Šaltuoju metų laiku pirmiausiai ir labiausiai  šąla galūnės: kojos ir rankos. Jei sušąla pėdos, kuriose yra daugybė su kitais organais susijusių receptorių, sušąla ir visas organizmas, todėl norint išvengti peršalimo ar dar rimtesnių ligų, labai svarbu tinkamai apsaugoti Jūsų pėdas.
Pagrindiniai dalykai, kuriuos Jūs turite žinoti:
1) Avalynė turi nespausti. Renkantis avalynę, svarbiausia - pasirinkti tinkamą dydį. Žieminiai batai turėtų būti truputį didesni nei vasariniai ar demisezoniniai. Matuojantis batus sustumkite pėdą į bato priekį ir pamėginkite įkišti nykštį tarp bato pakulnės ir kulno. Nykštys turi tilpti – taip būsite užtikrinti, kad galėsite batus avėti su storesnėmis kojinėmis.
2) Apsaugoti avalynę nuo drėgmės. Žiemą, avint odinius batus, būtina naudoti priežiūros priemones. Odinę avalynę reikia impregnuoti, nes žiemos metu gatvės yra barstomos druskomis, o jos - gadina odinius batus. Jei išsaugosite avalynę nepažeistą - sumažinsite tikimybę sušlapti ir sušalti pėdas.
3) Avėti vilnones kojines. Jokios kitos kojinės taip gerai neapsaugo nuo šalčio, kaip močiutės rankų darbo vilnonės kojinės. Natūrali vilna nesulaiko drėgmės ir leidžia pėdoms kvėpuoti. Sausos pėdos ilgiau išlieka šiltos!
4) Keisti šlapias ir drėgnas kojines. Jei vykstate į gamta ar į tolimesnę išvyką – pasirūpinkite keliomis poromis storų ir plonesnių kojinių. Pėdoms sušlapus ar suprakaitavus - būtina kojines pasikeisti. Būtina drėgnas kojines keisti sausomis kuo dažniau, nes šlapios ar drėgnos pėdos šąla kelis kartus greičiau.


Kokią avalynę rinktis?
Sorel – avalynė skirta avėjimui per  didžiausius šalčius. Kai kurie ekspertai sako, kad ši avalynė net per šilta mūsų klimatui. Šios avalynės gamintojai Caribou modelį leidžia avėti net iki -40 laipsnų šalčio. Jei keliaujate į gamtą ar praleidžiate daug laiko lauke - ši avalynė būtent Jums.
Crocs avalynė visuomet išsiskiria savo lengvumu ir temperatūrai nelaidžia medžiaga. Tai laisvalaikio ir kasdienio naudojimo avalynė, kuri puikiai tinka trumpoms išvykoms į gamtą. Ji leidžia nevaržomai judėti, todėl yra tinkama avėti miesto gatvėse. Mūsų rekomenduojamas modelis: All Cast Duck Lux Boot.
Panama Jack, Emu ir Koalabi. Tai avalynė, gaminama iš natūralaus kailio, odos ar avikailio. Galbūt tai reikalauja truputį daugiau priežiūros, tačiau ji atsiperka su kaupu. Natūralios odos ar avikailio batai ir šiltos kojinės  neleis Jūsų pėdoms šalti, tad šiuos  batus galėsite avėti visą lietuvišką žiemą. Klientų įvertinti ir populiariausi modeliai: moterims - Emu Stinger Mini ir Koalabi Aqua Fleece; vyrams - Panama Jack Polar ir Panama Jack Panama Igloo.