Kilo klausimų? 8 (5) 2080009

DIENA BE PATYČIŲ: TOMS SPRENDIMAI KOVOJE SU UŽGAULIOJIMU

2016-02-08

Iš patirties žinome, kokią galią turi dovanojimas. Norime mūsų vienas už vieną („One for One“) modelį pritaikyti sprendžiant visame pasaulyje aktualią problemą. Jungtinėse Valstijose beveik kas trečias 12–18 metų amžiaus mokinys yra užgauliojamas. Mūsų partneriai paaiškino suprantamai: trijų mokinių grupėje vienas yra užgauliojamas, vienas yra agresorius ir vienas yra stebėtojas. Pirkdami „TOMS StandUp“ kuprines prisidėsite prie mokyklos personalo ir krizių konsultantų mokymų, kad jie būtų geriau pasiruošę susidoroti su užgauliojimo atvejais. Tai sudėtinga problema ir jūsų padedama TOMS kompanija tikisi padidinti mokinių saugumą, pagerinti akademinius rezultatus ir užtikrinti gerovę.

Mūsų partneriai visą savo dėmesį skirs dviems pagrindinėms sritims: užgauliojimo prevencijos programoms: efektyvios prevencijos programos yra sutelktos į visos mokyklos bendruomenės (mokytojų, mokinių ir tėvų) mokymą – kaip sukurti saugią aplinką mokiniams; reagavimo programoms: šios programos leidžia mokiniams saugiai pranešti apie užgauliojimo atvejus ir gauti reikalingos pagalbos. Čia padedama krizę išgyvenantiems mokiniams, įskaitant jaunuolius, nukentėjusius nuo užgauliojimo. Mokyklos yra mokomos spręsti užgauliojimo problemas ir suteikti pagalbą tiek užgauliojantiems, tiek nukentėjusiems.

Kas yra mūsų partneriai? TOMS surado du partnerius, sudariusius užgauliojimo prevencijos ir pagalbos programas, kurias, padedant TOMS, galima pritaikyti mokyklose ir paaugliams.

„No Bully“ programa moko mokyklas keturių lygių sistemoje. Ja siekiama užkirsti kelią užgauliojimams ir sukurti aplinką, kurioje visi jaustųsi saugiai. Vietose, kuriose taikoma „No Bully“ sistema, kelias užkertamas daugiau kaip 90 proc. užgauliojimo atvejų.