Kilo klausimų? 8 (5) 2080009

Kaip pasirinkti vasaros avalynę?

2015-07-15

Kai termometro stulpeliai pasiekia didesnę nei 25 laipsnių temperatūrą, susiduriame su nauja problema - kaip pasirinkti tinkamą avalynę. Natūralu, kad esant aukštai temperatūrai, avalynė turi būti pritaikyta ir prie mūsų gyvenimo būdo, ir aplinkos. Su basutėmis, nors ir vėsu, tačiau dažnai nepatogu, o sportinė avalynė, nors ir patogi, dažnai sukelia diskomfortą dėl kojų prakaitavimo. Tad kokią avalynę geriausia rinktis?

 

Šlepetės – patogu, bet ne visada naudinga

Atėjus šiltiems orams pastebime gatvėse vis daugiau žmonių avint šlepetes. Tai itin patogi avalynė šiltuoju sezonu, nes pėdos jaučiasi laisvai ir gaiviai. Yra vienas „bet“ - ortopedai šlepečių nerekomenduoja avėti ištisą diena. Avint šlepetes kojų raumenys nuolat stengiasi, kad jos nenukrisų vaikštant, todėl kojos žymiai greičiau pavargsta. Tokiu būdu nuolatinis šlepečių avėjimas gali daryti neigiamą įtaką pačioms pėdoms. Žinoma, yra išimčių - pavyzdžiui, Crocs avalynė turi užkulnį, kuris prilaiko pėdas ir, priešingai nei kitos šlepetės, nevargina kojų ir pėdų raumenų.

 

Vasarą tinkamiausia avalynė – atviros basutės

Atviros vasarinės basutės leidžia kvėpuoti pėdoms, nevargina pėdų ir nesuvaržo judesių, todėl gali būti laikomos tinkamiausia avalynė karščiausiu sezonu. Kitaip nei šlepetės, basutės per daug nevargina mūsų raumenų ir neturi jokių pasekmių pėdoms. Todėl geros, patogios ir kokybiškos basutės užtikrina komfortą ir patogumą keliaujant ar net aktyviai leidžiant laisvalaikį. 

 

Sportinė avalynė – aktyviems keliautojams

Mėgstantiems aktyvų laisvalaikį geriausia išeitis - sportinio stiliaus avalynė. Šiltuoju sezonu būtina išsirinkti tinkamą aktyvaus laisvalaikio avalynę, nes esant aukštai oro temperatūrai pėdų prakaitavimas itin paaktyvėja ir tai gali priversti mus jaustis nepatogiai. Tik kokybiška, pagaminta iš natūralių medžiagų, pralaidi orui bei patogų padą turinti sportinė avalynė nesukels diskomforto ir nevargins pėdų.

 

Basomis – tik ant žolės ir smėlio

Nors esant karštam orui itin malonu prasieiti basomis, svarbu žinoti keletą dalykų. Visų pirma, vaikščiojimas basomis kietu paviršiumi gali atnešti ne itin malonias pasėkmes Jūsų pėdoms, pavyzdžiui, nuospaudas bei skausmus. Taip pat vaikščiojimas basomis kojomis ant kieto grindinio gali paskatinti skersinio pėdos skliauto plokštėjimą. Dėl šių priežasčių ortopedai ragina vengti vaikščiojimo basomis kietu paviršiumi - jokios avalynės geriau neavėti tik ant žolės ir smėlio.